Ispanaklı kek. Ispanaklı kek tarifi nasıl yapılır?

Ispanaklı Kek

Ispanaklı kek

Ispanaktaki vitamin ve mineraller kolesterol plaklarına, yüksek tansiyone iyi gelir. Ispanaklı kekimiz soğuduktan sonra üzerine buzdolabında soğumaya bırakmış olduğumuz krem şantimizi alıp yayıyoruz, düzeltiyoruz ve Oktay usta gibi üzerine kekimizin rengiyle de uyumlu yeşil antep fıstıklarıyla süsleme de yapabiliyoruz. Krem şantimiz hazır olunca soğuması için buzdolabına alıyoruz. Kürdanı kekimize batırdığımızda temiz çıktıysa kekimiz pişmiştir ve fırından alalım. Ispanaklý kek, yaparken önce ýspanak yapraklarýný haþlayýn.

Nächster

Ispanaklı Kek Yapımı

Ispanaklı kek

Ispanaklı kekimiz piştiğinde tamamen soğuyuncaya kadar bekletiyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 40 dakika pişirelim. Görüntü olarak ıspanaklı yaş pasta gibi olacak ve böylece çocuklara ıspanak yedirebileceğiz hatta belki de Ispanaklı pasta tarifimiz sayesinde sevdirebileceğiz. Birde böyle deneyin bakin nasıl tarif isteyecekler sizlerden. Ispanaklı Kek Tarifi için, Öncelikle ıspanağımızı yıkayıp asla haşlamıyoruz. Ispanakla keki baðdaþtýrmak bu lezzeti tatmadan önce biraz garip gelebilir. Daha sonra üzerine vanilyamızı ilave ediyoruz.

Nächster

Ispanaklı kek tarifi nasıl yapılır?

Ispanaklı kek

Daha sonra ıspanaklı harcımızı kek hamurumuzun içerisine ilave ediyoruz. Kek karışımını kalıba döküp 180 derece ısıtılmış fırında 35-40 dakika pişirin. Kıyılarını robotta un şeklinde kıyalım. Fýrýný kek ayarýna getirerek, 175 derecede ýsýtýn. Ardından yumuşamasını bekleyin ve sulu kalmaması için süzün.

Nächster

Ispanaklı Kek Nasıl Yapılır? (Ispanaklı Kek)

Ispanaklı kek

Tok tutar, iştahı keser ve ayrıca düşük kalorili olduğu için diyet dostudur. . Ve kekimiz fırında pişerken biz de pastamızın kremasını hazırlamak için krem şanti paketimizi geniş bir kaba boşaltıp üzerine de bir bardak soğuk sütümüzü ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz. Yumurta ve şekerlerimizi köpürterek çırpıp iyice karıştırdıktan sonra üzerine sıvı yağımızı da ilave ediyoruz ve arkasından sütümüzü de ilave edip karıştırmaya devam ediyoruz. K vitamini kanın pıhtılaşması için önemlidir. Vereceðimiz tarifle bunu kendiniz görün. Püre haline getirmek için rondodan geçirilir.

Nächster

Ispanaklı Kek Tarifi

Ispanaklı kek

Ancak ýspanak keke özel bir renk vermekle kalmýyor, kekin lezzetini de etkiliyor. Çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz Ispanaklı kek tarifimizi çok beğenmenizi umuyoruz. Bunun içine sütü ve sývý yaðý ilave edin. Ispanaklý kek tatlý ve tuzlu tariflerle yapýlabiliyor. Videolu tariflerimizle resimli tariflerden çok daha kolay bir şekilde ıspanaklı kek tarifinizi hazırlamanızı amaçladık. Ispanaklı Kek tarifi için Ispanakları yıkayıp doğrayalım. Ispanak sindirim sistemine iyi gelir.

Nächster

Ispanaklý Kek Tarifi ve Malzemeleri

Ispanaklı kek

Ispanaklı kekimize rengini ve lezzetini veren ıspanağımızın bu arada 5 dakikası dolmuş oluyor ve biz de ıspanağımızı alıp bir kaba koyuyoruz ve kekimizin malzemesine karıştırabilmek için onu püre haline getiriyoruz. Servis ederken üzerine muz dilimleri koyalım servis edelim. Kekin dokusuna kolayca uyum saðlayan bir ýspanaðý keþfetmiþ oluyorsunuz. Çünkü eleyerek ilave ettiğimizde kekimiz çok daha güzel kabarır ve bunu kekimizin daha iyi kabarması için bir püf noktası olarak bilmeliyiz. Yemekte, böreklerde olduðu bir lezzet deðil bu.

Nächster